در یکی دو روز گذشته شایعه های مختلفی از پلی استیشن 4 اسلیم به گوشمان رسید! و حالا ظاهرا این کنسول واقعیست و قرار است در هفتم سپتامبر در کنفرانس سونی تحت عنوان پلی استیشن میتینگ معرفی شود. همچنین طبق گفته منابع مالی نزدیک به وال استریت ژورنال سونی قرار است در این رویداد یک پلی‌استیشن 4 استاندارد (به احتمال زیاد پلی‌استیشن 4 اسیلم) و یک کنسول قوی‌تر معرفی کند. بنابراین شایعه‌ی معرفی پلی‌استیشن 4 نئو حالا بیش از پیش قوت گرفته و می‌توانیم معرفی این دو کنسول جدید را در مراسم پیش رو قطعی بدانیم.

همه چیز از آنجا شروع شد که یک کاربر بریتانیایی تصاویری از پلی استیشن 4 اسلیم در یک وبسایت خرید و فروش به اشتراک گذاشت. در ادامه شاهد این تصاویر خواهیم بود:

PlayStation4_Slim_Game2Download_2 PlayStation4_Slim_Game2Download_3

PlayStation4_Slim_Game2Download_4 PlayStation4_Slim_Game2Download_5

PlayStation4_Slim_Game2Download_6 PlayStation4_Slim_Game2Download_7

PlayStation4_Slim_Game2Download_8 PlayStation4_Slim_Game2Download_9

PlayStation4_Slim_Game2Download_10 PlayStation4_Slim_Game2Download_11

PlayStation4_Slim_Game2Download_12 PlayStation4_Slim_Game2Download_14

PlayStation4_Slim_Game2Download_15

با توجه به تصاویر، پلی‌استیشن 4 اسیلم بر خلاف مدل اصلی خود دارای گوشه‌هایی گرد و اندازه‌ای کوچک‌تر است. از تصاویر جعبه‌ی این کنسول برمی‌آید که محتویات آن تغییر خاصی نکرده و حتی ظرفیت‌ حافظه‌ی داخلی آن نیز ۵۰۰ گیگابایت است.

پس از انتشار این تصاویر، وبسایت یوروگیمر طی گزارشی اعلام کرد: که به خانه این شخص که ادعای خرید این کنسول را داشته است رفته اند و وجود این کنسول را تایید کرده اند و همچنین ویدیویی کوتاه از روشن شدن دستگاه منتشر کرده اند که در ادامه خواهیم دید:

بعد از اینکه در تصاویر فاش شده از پلی‌استیشن 4 اسلیم طراحی بحث‌برانگیز این کنسول جدید را دیدیم، یکی از کاربران یوتیوب به نام ZRZ ویدیویی منتشر کرده که ادعا می‌کند از کنترلر جدید این کنسول است. این کنترلر غیر از یک مورد، ظاهراً هیچ تفاوت با مدل قبلی خود ندارد. تنها تفاوت اینجاست که نوار نوری پشت دوال شاک 4، حالا روی تاچ‌پد آن هم تعبیه شده است.

اما نکته‌ی قابل ذکر این است که فعلاً مشخص نیست این نوار نوری جدید، جدا از چراغ پشت کنترلر است یا تنها به صورت نواری شفاف روی تاچ‌پد قرار دارد و نور چراغ پشتی را نشان می‌دهد. با توجه به توییت شخصی که پلی‌استیشن 4 اسلیم را از یک سایت خرده‌فروشی خریداری کرده، به نظر می‌رسد حالت دوم محتمل‌تر باشد. در ادامه میتوانید این ویدیو را ملاحظه نمایید:

کنترلر دوال‌شاک 4 همیشه به خاطر ظرفیت کم باتری آن مورد انتقاد بوده و حالا باید ببینیم اگر سونی تصمیم گرفته یک منبع نوری جدید در آن بگنجاند، چه راهکاری برای افزایش میزان ظرفیت باتری آن اندیشیده‌ است. جواب تمام این سوالات و احتمالاً اخبار جدید دیگر را در «مراسم پلی‌استیشن» که در تاریخ ۱۷ شهریور برگزار می‌شود، خواهیم گرفت.

منابع: یوروگیمر، زومجی، گیمفا