تا به حال نسخه های مختلفی از این برنامه منتشر شده که در هر نسخه برخی از مشکلات آن رفع شده و به علاوه یک سری ویژگی های جدید دیگر به آن اضافه میشد. اما آخرین آپدیتی که از این برنامه بی نظیر یعنی Vehicle Mod Installer آمده علاوه بر رفع مشکلات قبلی، یک سری ویژگی های بینظیر به آن اضافه شده که همین باعث شده تا بزرگترین بروزرسانی این برنامه یا ابزار باشه. اگر به عکس فوق نگاهی بیاندازید، متوجه سه گزینه جدید RIV، EPM و ELS خواهید شد! این گزینه ها برای نصب خودکار این مد ها است. اگر به آموزش فعال کردن EPM یا RIV به خودروها نگاهی بیاندازید می بینید که باید مسیری تقریبا طولانی را طی کنید. ولی با این برنامه دیگر نیازی به انجام مراحل نسبتا طولاتی و همینطور سخت برای مبتدی ها نخواهید داشت. فقط کافیست گزینه EPM یا RIV یا هر دو آن را فعال کنید و Next را بزنید تا برنامه تمام کارها را انجام دهد! برای اطلاعات بیشتر و دانلود این برنامه به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

ممکن است عده ای از شما نام نرم افزار OpenIV را شنیده و یا حتی با آن کار کرده باشند. نحوه عمل این نرم افزار شبیه به SparkIV هست. یعنی با آن می توانید فایل های img یا rpf را ویرایش کنید. علاوه بر آن می توانید فایل های نظیر handling.dat و vehicles.ide و یا هر فایل متنی دیگر را باز کرده و محتویات آن را ویرایش کنید. یکی از برتری های این نرم افزار نسبت به SparkIV این است که در SparkIV فقط می توانستید محتویات فایل های img یا rpf را ویرایش یا جایگزین کنید و هرگز نمی توانستید فایلی جدید را به آن ها اضافه کنید. اما در OpenIV می توانید علاوه بر ویرایش و جایگزین، فایل های جدید را به آن ها اضافه کنید. در جدیدترین ورژن OpenIV علاوه بر GTA IV و GTA EFLC می توانید بازی Max Payne 3 رو هم ویرایش کنید.
برای دانلود و آموزش نصب و اجرا به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

مطمئنا همه شما با برنامه SparkIV آشنایی دارید. با کمک این نرم افزار به راحتی می توانید خودروهای جدید، اسلحه ها، صداها، تکسچرها و بسیاری از فایل های دیگر را ویرایش کنید و یا بر روی آنها تغییراتی انجام دهید. حال من در این پست برای شما آخرین نسخه این نرم افزار یعنی نسخه 0.6.8 آن را برای دانلود در اختیار شما قرار داده ام. در این ورژن برخی از باگهای نسخه قبلی برطرف شده و سرعت Rebuild و Import کردن فایل ها بهبود یافته. البته نسخه جدیدتر از این هم وجود دارد. اما چون هنوز در حالت بتا قرار دارد ممکن است مشکلات زیادی داشته باشد. این نرم افزار از تمامی ورژن های بازی GTA IV و EFLC به خوبی پشتیبانی می کند. در داخل فایل دانلود نرم افزار مربوط به هر دو بازی وجود دارد. برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

خیلی از شما دوستان با فولدر اسکریپت (Script) آشنایی دارید. این فولدر برای اجرای مدهایی که تحت .Net هستند نیاز هست. برای نصب این گونه مدها که معمولا پسوندهای vb، cs، net و net.dll دارند باید آنها را در مسیر Grand Theft Auto IV\scripts بریزید. حال من در این پست برای شما آخرین ورژن این فولدر را یعنی نسخه 1.7.1.7 برای دانلود در اختیارتون قرار داده ام که امیدوارم برای بعضی از دوستان مورد استفاده قرار گرفته باشه.

آخرین ورژن این فولدر از نسخه های 1.0.1.0 تا 1.0.7.0 بازی GTA IV و 1.1.1.0 تا 1.1.2.0 بازی GTA EFLC پشتیبانی می کند.

برای دانلود و اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

همانطور که میدانید فایل ScriptHook.dll برای اجرای مدها به ویژه مدهایی که به وسیله Asi Loader اجرا میشن لازمه. اما این فایل دارای چند ورژن مختلف است که هر کدام بر روی یکی از نسخه های GTA IV به خوبی کار می کنند. ورژن های مختلف این فایل عبارتند از : 0.2.6.0، 0.4.0.0 و 0.5.1.0 . معمولا در نسخه 1.0.4.0 GTA IV ورژن 0.4.0.0 کارایی و سازگاری بیشتر دارد و در نسخه 1.0.7.0 این بازی ورژن 0.5.1.0 . ورژنهای مختلف این فایل را به دلیل مشکلاتی که دوستان داشتن قرار دادم که امیدوارم مورد استفاده خیلی ها قرار گرفته باشه.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

به دلیل مشکلات فراوان بازدیدکنندگان سایت در نصب مد در بازی GTA IV به نظر می رسه که همچنان بعضی از افراد در نصب این گونه مد ها مشکل دارند. به همین خاطر من در یک فایل docx (ماکروسافت ورد) برای شما به صورت تصویری آموزش ریختن مد ماشین در GTA IV را گذاشتم، همچنین برنامه ی مربوطه را به صورت لینک مستقیم در اختیار شما قرار دادم که امیدوارم مورد استفاده بعضی از افراد شده باشه.

برای دانلود برنامه و آموزش نصب به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

همانطور که اطلاع دارید بازی GTA IV تحت Windows Live هست و برای این که بتوانید بازی خود را سیو کنید یا سیوها را لود کنید باید این برنامه در کامپیوتر شما نصب شده باشد. به همین دلیل با وجود این برنامه امکان استفاده از سیوهای 100 درصد و دانلود شده وجود ندارد. اما با نصب مد xliveless دیگر محتاج این برنامه نخواهید شد و مسیر ذخیره شدن سیوها نیز تغییر خواهند تا بتوانید از سیوهای آماده استفاده کنید. علاوه بر سیوها مدهای دیگری نیز وجود دارند که برای اجرا شدن به xlive نیاز دارند. همینطور بیشتر ENBها در صورت نبود این مد اجرا نمی شوند.

برای دانلود و آموزش نصب به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

1